Vaillant F22 Arızası Nedir?

By | 13 Haziran 2015

Vaillant kombi de bu arıza kodu gördüğünüzde hemen telaşa kapılmayınız. Sorunu sizinde gidermeniz yüksek olasılıktır. Vaillant f22 arızası çoğu zaman kullanıcı tasası ile cihazın su basıncının eksilmesi ile görülür. Burada şunu belirtmek gerekirse f22 arıza kodu cihazda su basıncı düşük olduğunda ekranda görebiliriz.

Bizi servis için arayan bir çok kullanıcı f22 arızası oluştuğunu belirtip reset atmalarına rağmen düzelmediğini söylemektedir. Müşterilerimize telefonda su basıncını kontrol etmelerini ve cihaza su doldurmalarını söylüyoruz. Peki su basıncı hangi seviyede olmalıdır? diyor iseniz. Basınç saatinde 1-2-3-4 şeklinde rakamların bulunur. İbre işareti 1 ile 2 arasında olmalıdır. Su doldururken dikkatli olunuz eliniz doldurma anahtarında gözünüz ibrede olsun. İbre 1,5 seviyelerine yaklaşırken anahtarı kısarak tam istenilen seviyeye geldiğinde sıkıca kapatınız.

vaillant-f22

 

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cihazın reset tuşuna basmalıyız. Böylece cihaz tekrardan başlayacaktır. Eğer tüm bunları yaptık halen f22 arıza kodu almaya devam ediyor olabilirsiniz. Bu durumda vaillant servisi ile iletişime geçiniz.

Bu yazımızdan istifade edip sorununuzu çözdü iseniz lütfen bir yorumu çok görmeyerek aşağıdan yorum yapınız.

One thought on “Vaillant F22 Arızası Nedir?

  1. İsmail

    Vaillant kombi f22 hatası veriyor su basıncı 1,5 da sorun yok petek havalarını da kontrol ettim. Benim yapabileceğim başka birşey varmı? Vaillant vuw model kombim

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir